روشها و ایده های باورنکردنی تولید زیتون پرورده کنسروی

اکثر درختان زیتون خود بارور می شوند و از گرده آنها برای بارور کردن تخمدان های خود استفاده می شود، لقاح عمدتاً از طریق باد انجام می شود و حدود یک هفته در سال ادامه دارد.

فقط 10 درصد از گل ها زیتون تولید می کنند، میوه درخت زیتون از سه قسمت تشکیل شده است: هسته، گوشت یا پالپ و پوست، کوتیکول، می توان از آن برای تولید روغن و یا به عنوان زیتون سفره استفاده کرد.

پس از فشار دادن میوه، روغن زیتون به دست می آید که بلافاصله قابل مصرف است، برعکس، زیتون سفره (یا خوردن زیتون) باید آماده شود و برای اینکه تلخی خود را از دست داده و قابل خوردن شود، عملیات خاصی انجام شود.

از این میوه همچنین برای تهیه زیتون پرورده کنسروی نیز به وفور استفاده می گردد و آن را همراه با غذا میل می نمایند که از طعم بی نظیری برخوردار می باشد.

خمیر به دست آمده را فشار داده و اجازه دهید تا ته نشین شود تا قبل از نگهداری روغن از آب جدا شود، دو روش اصلی استخراج وجود دارد: فشار و تخلیه.

اولین، قدیمی‌ترین، پخش کردن خمیر روی دیسک‌هایی به نام اسکورتین است که بخش جامد (سنگ و خمیر زیتون) را حفظ می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد قسمت مایع فیلتر شود.

شاخ و برگ درخت زیتون پایدار است، درختی همیشه سبز است که هر سال حدود یک سوم برگ های خود را تجدید می کند (برگ هایی با چرخه زندگی 3 ساله).

بسته به نوع، تنوع شاخ و برگ زیادی وجود دارد، اما برگ‌هایی که 3 تا 8 سانتی‌متر طول دارند، معمولاً سبز تیره (یا سایر سایه‌های سبز خاکستری و غیره) با رنگ سبز روشن‌تر و نقره‌ای، بالا و پایین هستند.

تقریباً سفید در صورت وقوع طوفان، برگ‌ها به منظور جذب آب، قسمت زیرین خود را در معرض باران قرار می‌دهند و از طرف دیگر برای فتوسنتز استفاده می‌شود.

در طب گیاهی خواص مفید متعددی (ضد باکتری، ضد ویروسی و …) به برگ ها نسبت داده می شود، پلینی بزرگ در تاریخ طبیعی خود، خواص درمانی برگ زیتون را برانگیخت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.