میلگرد کشش نهایی و استقامتی در ساخت و سازهای عظیم!

میلگرد در گریدها و مشخصاتی موجود است که از نظر مقاومت تسلیم، مقاومت کششی نهایی، ترکیب شیمیایی و درصد کشیدگی متفاوت است.

با استفاده از میلگرد بناب شاهین می توان از آن بهره جست.

استفاده از یک گرید به خودی خود تنها نشان دهنده حداقل مقاومت تسلیم مجاز است و باید در زمینه مشخصات مواد مورد استفاده قرار گیرد تا به طور کامل الزامات محصول برای میلگرد توضیح داده شود.

مشخصات مواد الزامات گریدها و همچنین خواص اضافی مانند، ترکیب شیمیایی، حداقل ازدیاد طول، تحمل فیزیکی و غیره را تعیین می کند. میلگرد ساخته شده باید از حداقل مقاومت تسلیم درجه و سایر الزامات مشخصات مواد در هنگام بازرسی و آزمایش فراتر رود.

شما می توانید با کمک میلگرد اصفهان از آن بهره مند شوید.

در استفاده ایالات متحده، تعیین درجه برابر است با حداقل مقاومت تسلیم میلگرد در ksi (1000 psi) برای مثال میلگرد درجه 60 دارای حداقل مقاومت تسلیم 60 ksi است. میلگرد معمولاً در گریدهای 40، 60 و 75 با مقاومت بالاتر در گریدهای 80، 100، 120 و 150 تولید می شود.

گرید 60 (420 مگاپاسکال) پرمصرف ترین گرید میلگرد در ساخت و ساز مدرن ایالات متحده است. درجات تاریخی شامل 30، 33، 35، 36، 50 و 55 است که امروزه رایج نیستند.

برخی از گریدها فقط برای اندازه‌های میله‌ای خاص تولید می‌شوند، برای مثال تحت ASTM A615، درجه 40 (280 مگاپاسکال) فقط برای اندازه‌های میله‌های ایالات متحده #3 تا #6 (نرم متریک شماره 10 تا 19) ارائه می‌شود.

 در کارهای ساختمانی میلگرد بسیار پر کاربرد است.

گاهی اوقات محدودیت‌های موجود در درجه‌های مواد موجود برای اندازه‌های میله خاص به فرآیند تولید مورد استفاده و همچنین در دسترس بودن مواد خام با کیفیت کنترل شده مربوط می‌شود.

برخی از مشخصات مواد چندین درجه را پوشش می دهند و در چنین مواردی لازم است هم مشخصات و هم درجه مواد ذکر شود.

نمرات میلگرد معمولاً در اسناد مهندسی ذکر می شود، حتی زمانی که گزینه های درجه دیگری در مشخصات مواد وجود ندارد، به منظور از بین بردن سردرگمی و جلوگیری از مشکلات بالقوه کیفیت مانند ممکن است در صورت جایگزینی مواد رخ دهد. توجه داشته باشید که “Gr.” مخفف مهندسی رایج برای “درجه” است، با تغییراتی در حروف بزرگ و استفاده از نقطه.[27]

در موارد خاص، مانند مهندسی زلزله و طراحی مقاوم در برابر انفجار که رفتار پس از تسلیم انتظار می رود، مهم است که بتوانیم خواصی مانند حداکثر استحکام تسلیم و حداقل نسبت استحکام کششی به استحکام تسلیم را پیش بینی و کنترل کنیم. ASTM A706 Gr. 60 نمونه ای از مشخصات مواد با محدوده ویژگی کنترل شده است که دارای حداقل استحکام تسلیم 60 ksi (420 مگاپاسکال)، حداکثر استحکام تسلیم 78 ksi (540 مگاپاسکال)، حداقل مقاومت کششی 80 ksi (550 مگاپاسکال) و کمتر از 1.25 برابر استحکام تسلیم واقعی، و حداقل نیازهای کشیدگی که بر اساس اندازه میله متفاوت است.

در انواع ساخت و سازها میلگرد اوتکا بسیار کاربرد دارد.

در کشورهایی که از سیستم متریک استفاده می کنند، تعیین درجه معمولاً قدرت تسلیم بر حسب مگا پاسکال MPa است، برای مثال درجه 400 (مشابه درجه 60 ایالات متحده، اما گرید متریک 420 در واقع جایگزینی دقیق برای درجه ایالات متحده است).

 • منابع:
  1. Rebar
 • تبلیغات: 
  1. کیف با کیفت چرم خوب
  2. قوانینی در مورد دوربین مدار بسته که بهتر است بدانید!
  3. کودکی که با ریختن خامه دور لبش ادعا کرد هاری گرفته
  4. آتش گرفتن خانه با استفاده از چوب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.